|
2
Milbank
vs.
7
Webster Area
|
1:00 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
57-39
|
Class A - Region 1 Quarterfinal
|
|
|
|
4
Aberdeen Roncalli
vs.
5
Redfield
|
1:00 PM CT
|
Sisseton High School
|
45-32
|
Class A - Region 1 Quarterfinal
|
|
|
|
2
Garretson
vs.
3
West Central
|
2:00 PM CT
|
Garretson High School
|
44-43
|
Class A - Region 3 Semifinal
|
|
|
|
2
Rapid City Christian
vs.
3
Belle Fourche
|
2:00 PM MT
|
Rapid City Christian School
|
66-49
|
Class A - Region 8 Semifinal
|
|
|
|
1
Sioux Falls Christian
vs.
4
Tri-Valley
|
2:00 PM CT
|
Sioux Falls Christian School
|
69-29
|
Class A - Region 3 Semifinal
|
|
|
|
1
St. Thomas More
vs.
5
Hill City
|
2:00 PM MT
|
St. Thomas More High School
|
42-26
|
Class A - Region 8 Semifinal
|
|
|
|
3
Groton Area
vs.
6
Waubay/Summit
|
2:30 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
55-27
|
Class A - Region 1 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Sisseton
vs.
8
Tiospa Zina
|
2:30 PM CT
|
Sisseton High School
|
83-46
|
Class A - Region 1 Quarterfinal
|
|
|
|
2
Canton
vs.
3
Lennox
|
3:00 PM CT
|
Canton High School
|
53-22
|
Class A - Region 4 Semifinal
|
|
|
|
2
Parkston
vs.
3
Hanson
|
3:00 PM CT
|
Parkston School District 33-3
|
62-56
|
Class A - Region 5 Semifinal
|
|
|
|
1
Wagner
vs.
4
Mount Vernon/Plankinton
|
3:00 PM CT
|
Wagner High School
|
73-36
|
Class A - Region 5 Semifinal
|
|
|
|
2
Lakota Tech
vs.
3
Winner
|
4:00 PM MT
|
Lakota Tech High School
|
61-50
|
Class A - Region 7 Semifinal
|
|
|
|
1
Mahpíya Lúta
vs.
4
Todd County
|
4:00 PM MT
|
Red Cloud Indian School
|
75-42
|
Class A - Region 7 Semifinal
|
|
|
|
3
Flandreau
vs.
6
Great Plains Lutheran
|
6:00 PM CT
|
Flandreau High School
|
51-17
|
Class A - Region 2 Quarterfinal
|
|
|
|
2
Florence/Henry
vs.
7
Clark/Willow Lake
|
6:00 PM CT
|
Florence School District 14-1
|
54-23
|
Class A - Region 2 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Hamlin
vs.
8
Estelline/Hendricks
|
6:00 PM CT
|
Hamlin School
|
74-26
|
Class A - Region 2 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Miller
vs.
4
Crow Creek
|
6:00 PM CT
|
Miller Armory
|
64-35
|
Class A - Region 6 Semifinal
|
|
|
|
2
Mobridge-Pollock
vs.
3
Dupree
|
6:00 PM CT
|
Mobridge High School
|
68-62
|
Class A - Region 6 Semifinal
|
|
|
|
4
Sioux Valley
vs.
5
Elkton-Lake Benton
|
6:00 PM CT
|
Sioux Valley Public School
|
57-44
|
Class A - Region 2 Quarterfinal
|
|
|