|
Sioux Valley
vs.
Deuel
|
4:00 PM CT
|
Cossack Center
|
65-35
|
Double Header
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Castlewood
|
4:00 PM CT
|
Florence School District 14-1
|
43-32
|
4:00 Girls JV, 5:15 Boys JV, 6:30 Girls V, 8:00 Boys V
|
|
|
|
Bennett County
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
4:00 PM MT
|
Warrior Center
|
57-51
|
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Northwestern
|
4:00 PM CT
|
Webster Area High School
|
39-34
|
DOUBLEHEADER JV Girls @ 4:00, JV Boys @ 5:15, Varsity Girls @ 6:30, Varsity Boys @ 8:00
|
|
|
|
Newcastle, WY
vs.
Lead-Deadwood
|
5:00 PM CT
|
Newcastle High School
|
51-13
|
Stateline Shootout - rescheduled game
|
|
|
|
Harding County
vs.
Dupree
|
5:30 PM MT
|
Harding County School Gymnasium
|
64-58
|
JV starts at 5:30 followed by Varsity
|
|
|
|
Timber Lake
vs.
Mobridge-Pollock
|
5:30 PM CT
|
Mobridge High School
|
57-46
|
4:30 PM MT
|
|
|
|
Bon Homme
vs.
Burke
|
6:00 PM CT
|
Bon Homme High School
|
61-54
|
|
|
|
|
Flandreau
vs.
De Smet
|
6:00 PM CT
|
Flandreau High School
|
64-39
|
Doubleheader = 4:00 pm start = JV GBB - JV BBB - GBB - BBB = rolling schedule
|
|
|
|
Parker
vs.
Viborg-Hurley
|
6:00 PM CT
|
Parker High School
|
42-32
|
|
|
|
|
Rapid City Christian
vs.
Belle Fourche
|
6:00 PM MT
|
Rapid City Christian School
|
53-41
|
|
|
|
|
Beresford
vs.
Garretson
|
6:15 PM CT
|
Beresford High School
|
52-47
|
DH
|
|
|
|
Canton
vs.
Centerville
|
6:15 PM CT
|
Canton High School
|
60-54
|
4:00 pm JV Game followed by C game
|
|
|
|
Freeman
vs.
Hanson
|
6:15 PM CT
|
Freeman High School
|
56-53
|
DH - JV 5:00
|
|
|
|
Waubay/Summit
vs.
Estelline/Hendricks
|
6:15 PM CT
|
Summit School Gym
|
61-58
|
Doubleheader
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Miller
|
6:30 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
71-67
|
Double Header 4:00 JV Girls, 5:00 JV Boys, 6:30 Varsity Girls, 8:00 Varsity Boys
|
|
|
|
Tripp-Delmont/Armour
vs.
Wagner
|
6:30 PM CT
|
Armour High School
|
71-29
|
DH, GJV @ 4:00
|
|
|
|
Corsica-Stickney
vs.
Kimball/White Lake
|
6:30 PM CT
|
Corsica-Stickney High School
|
56-43
|
6:30 JV Start
|
|
|
|
Hill City
vs.
Douglas
|
6:30 PM MT
|
Douglas High School
|
47-30
|
JV @ 5:00
|
|
|
|
Milbank
vs.
Sisseton
|
6:30 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
61-25
|
DH-4:00 JV, 5:00 C
|
|
|
|
Parkston
vs.
Sanborn Central/Woonsocket
|
6:30 PM CT
|
Parkston School District 33-3
|
63-26
|
Double Header- Senior Night
|
|
|
|
Redfield
vs.
Warner
|
6:30 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
45-33
|
JVG 4:00; JVB 5:15; VG 6:30; VB 8:00
|
|
|
|
Vermillion
vs.
Dakota Valley
|
6:30 PM CT
|
Vermillion High School
|
60-52
|
DH
|
|
|
|
Lakota Tech
vs.
Little Wound
|
7:00 PM MT
|
Lakota Tech High School
|
74-35
|
C team 4:00pm, JV 5:30pm
|
|
|
|
McCook Central/Montrose
vs.
West Central
|
7:15 PM CT
|
McCook Central School District
|
62-47
|
|
|
|
|
Dell Rapids St. Mary
vs.
Baltic
|
7:15 PM CT
|
St. Mary High School
|
57-24
|
JV @ 6:00, Varsity to follow; Senior Night
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Mount Vernon/Plankinton
|
7:30 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
74-43
|
|
|
|
|
Sioux Falls Christian
vs.
Tri-Valley
|
7:30 PM CT
|
Sioux Falls Christian School
|
69-41
|
Senior Night
|
|
|