|
Cody-Kilgore, NE
vs.
Bennett County
|
4:00 PM MT
|
Cody-Kilgore High School
|
39-38
|
|
|
|
|
Deuel
vs.
Hamlin
|
4:00 PM CT
|
Deuel High School
|
60-24
|
Doubleheader: 4:00 pm start = JV GB - JV BB - GBB - BBB - rolling schedule
|
|
|
|
Groton Area
vs.
Elk Point-Jefferson
|
4:00 PM CT
|
Groton Area High School
|
52-44
|
JV Game at 4, Varsity to folow
|
|
|
|
Mobridge-Pollock
vs.
Sully Buttes
|
4:00 PM CT
|
Mobridge High School
|
48-44
|
4:00 GBB JV Rolling Schedule To Follow BBB JV, Varsity Girls, Varsity Boys
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
Todd County
|
5:30 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
52-43
|
|
|
|
|
Alcester-Hudson
vs.
Baltic
|
6:00 PM CT
|
Alcester-Hudson School District
|
54-48
|
Senior Night Double Header JV 5:00
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Aberdeen Christian
|
6:30 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
52-19
|
Double Header 4:00 JV Girls, 5:00 JV Boys, 6:30 Varsity Girls, 8:00 Varsity Boys
|
|
|
|
Britton-Hecla
vs.
Clark/Willow Lake
|
6:30 PM CT
|
Britton-Hecla High School Britton-Hecla Arena
|
33-25
|
Doubleheader - JV Girls - 5, JV Boys - 5, V Girls - 6:30, V Boys - 8:00 - rolling schedule
|
|
|
|
Cheyenne-Eagle Butte
vs.
Lower Brule
|
6:30 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
72-36
|
|
|
|
|
Sioux Valley
vs.
West Central
|
6:30 PM CT
|
Cossack Center
|
58-49
|
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Northwestern
|
6:30 PM CT
|
Great Plains Lutheran HS
|
44-40
|
DOUBLEHEADER JV Girls @ 4:00, JV Boys @ 5:15, Varsity Girls @ 6:30, Varsity Boys @ 8:00
|
|
|
|
Ortonville, MN
vs.
Milbank
|
6:30 PM CT
|
Ortonville High School
|
53-23
|
DH-4:00 JV, 5:00 C
|
|
|
|
Pine Ridge
vs.
Lakota Tech
|
6:30 PM MT
|
Pine Ridge High School Gymnasium
|
58-24
|
|
|
|
|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Bridgewater-Emery
|
6:30 PM CT
|
Sanborn Central High School
|
50-25
|
|
|
|
|
Spearfish
vs.
Custer
|
6:30 PM MT
|
Spearfish High School
|
46-29
|
|
|
|
|
Tea Area
vs.
Dell Rapids
|
6:30 PM CT
|
Tea Area High School
|
70-45
|
JV game 4:00 C game 5:15
|
|
|
|
Winner
vs.
Burke
|
6:30 PM CT
|
Winner High School
|
66-44
|
|
|
|
|
Tri-Valley
vs.
Lennox
|
6:45 PM CT
|
Tri-Valley High School
|
55-51
|
C 4:30 JV 5:30 Varsity 6:45
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Rapid City Christian
|
7:00 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
69-8
|
|
|
|
|
Tiospa Zina
vs.
Sisseton
|
7:00 PM CT
|
Tiospa Zina Tribal School
|
67-31
|
Varsity Only
|
|
|