|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Hanson
|
12:00 AM CT
|
Sanborn Central High School
|
|
|
|
|
|
Pine Ridge
vs.
Mahpíya Lúta
|
3:00 PM MT
|
Pine Ridge High School Gymnasium
|
|
C's at 3, JV's at 430, GV- 6:00, BV- 7:30
|
|
|
|
Bison
vs.
Carter County, MT
|
5:00 PM MT
|
Bison High School Bison High School Gym
|
|
|
|
|
|
Cheyenne-Eagle Butte
vs.
St. Francis Indian
|
5:00 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
|
|
|
|
|
Sioux Falls Washington
vs.
Sioux Falls Lincoln
|
5:30 PM CT
|
Sioux Falls Washington High School Gym Main
|
|
|
|
|
|
Scotland/Menno
vs.
Gayville-Volin
|
5:45 PM CT
|
Menno Public School Main Gymnasium
|
|
|
|
|
|
Deubrook Area
vs.
St. Mary's
|
6:00 PM CT
|
Deubrook Area High School
|
|
Doubleheader: JVG @ 4:00, JVB @ 5:00, VGB @ 6:00, VBB @ 7:30
|
|
|
|
Hill City
vs.
Sturgis Brown
|
6:00 PM MT
|
Hill City Gym
|
|
C@3:00 | JV@4:30 | Var @ 6:00
|
|
|
|
Rapid City Christian
vs.
Custer
|
6:00 PM MT
|
Rapid City Christian School
|
|
|
|
|
|
Spearfish
vs.
St. Thomas More
|
6:00 PM MT
|
Spearfish High School
|
|
|
|
|
|
Avon
vs.
Burke
|
6:15 PM CT
|
Avon Main Gymnasium
|
|
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Arlington
|
6:15 PM CT
|
Florence School District 14-1
|
|
|
|
|
|
Wagner
vs.
Corsica-Stickney
|
6:15 PM CT
|
Wagner High School
|
|
|
|
|
|
Beresford
vs.
Irene-Wakonda
|
6:30 PM CT
|
Beresford High School High School Main Gym
|
|
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Mount Vernon/Plankinton
|
6:30 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
|
|
|
|
|
Faulkton Area
vs.
Northwestern
|
6:30 PM CT
|
Faulkton School District 24-2
|
|
|
|
|
|
Leola/Frederick Area
vs.
Britton-Hecla
|
6:30 PM CT
|
Frederick Area School District Gym
|
|
Doubleheader: JV Girls 4:00, JV Boys 5:15; Varsity Girls 6:30; Varsity Boys 8:00 (rolling schedule)
|
|
|
|
Parker
vs.
West Central
|
6:30 PM CT
|
Parker High School
|
|
|
|
|
|
Stanley County
vs.
Gregory
|
6:30 PM CT
|
Parkview Auditorium
|
|
|
|
|
|
Platte-Geddes
vs.
Parkston
|
6:30 PM CT
|
Platte-Geddes Elementary and Multi-Purpose Room
|
|
|
|
|
|
Redfield
vs.
Hitchcock-Tulare
|
6:30 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School Greeno Gym
|
|
|
|
|
|
Sioux Falls Christian
vs.
Tea Area
|
6:30 PM CT
|
Sanford Pentagon
|
|
|
|
|
|
Tri-Valley
vs.
Canton
|
6:30 PM CT
|
Tri-Valley High School
|
|
|
|
|
|
Belle Fourche
vs.
Hot Springs
|
7:00 PM MT
|
Belle Fourche High School Gym
|
|
|
|
|
|
Estelline/Hendricks
vs.
Garretson
|
7:00 PM CT
|
Estelline High School
|
|
|
|
|
|
Watertown
vs.
Huron
|
7:00 PM CT
|
Watertown High School
|
|
|
|
|
|
Castlewood
vs.
Colman-Egan
|
7:15 PM CT
|
Castlewood Schools
|
|
|
|
|
|
De Smet
vs.
Sioux Valley
|
7:30 PM CT
|
De Smet High School
|
|
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Wilmot
|
7:30 PM CT
|
Great Plains Lutheran HS
|
|
JV at 6:15, Varsity to follow
|
|
|
|
Warner
vs.
Langford Area
|
8:00 PM CT
|
Warner High School
|
|
JV 6:30; Varsity to follow
|
|
|