|
Lemmon
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
4:30 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
3-0 (25-20, 25-22, 25-22)
|
C/JV/V
|
|
|
|
Parker
vs.
West Central
|
5:00 PM CT
|
Parker High School
|
3-0 (25-20, 25-19, 25-18)
|
|
|
|
|
Baltic
vs.
Deubrook Area
|
6:00 PM CT
|
Baltic High School
|
3-1 (28-30, 25-12, 25-13, 25-21)
|
|
|
|
|
Britton-Hecla
vs.
Clark/Willow Lake
|
6:00 PM CT
|
Britton-Hecla Arena
|
3-1 (25-19, 15-25, 25-19, 32-30)
|
C - 5:00, JV - 6:00, V - 7:30 rolling schedule
|
|
|
|
Castlewood
vs.
Flandreau
|
6:00 PM CT
|
Castlewood Schools
|
3-1 (25-17, 25-20, 13-25, 25-23)
|
Senior/ Parents Night
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Webster Area
|
6:00 PM CT
|
Hamlin School
|
3-0 (25-17, 25-13, 25-16)
|
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
Lakota Tech
|
6:00 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
3-2 (25-23, 21-25, 14-25, 25-8, 15-7)
|
|
|
|
|
Redfield
vs.
Groton Area
|
6:00 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
3-1 (25-22, 16-16, 25-13, 25-21)
|
Pink Night; Parents' Night
|
|
|
|
St. Francis Indian
vs.
Oelrichs
|
6:00 PM CT
|
St. Francis
|
3-0 (25-18, 25-19, 25-20)
|
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Waverly-South Shore
|
6:15 PM CT
|
Great Plains Lutheran HS
|
3-0 (25-5, 25-10, 25-6)
|
|
|
|
|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Mount Vernon/Plankinton
|
6:30 PM CT
|
Sanborn Central High School
|
3-2 (25-15, 22-25, 25-23, 23-25, 15-12)
|
Senior Night
|
|
|
|
Crow Creek
vs.
Todd County
|
6:30 PM CT
|
Stephan
|
3-2 (25-17, 21-25, 19-25, 26-24, 15-9)
|
|
|
|
|
Canton
vs.
Lennox
|
7:00 PM CT
|
Canton High School
|
3-1 (25-21, 25-16, 19-25, 25-22)
|
|
|
|
|
Elk Point-Jefferson
vs.
Vermillion
|
7:00 PM CT
|
Elk Point-Jefferson High School
|
3-2 ()
|
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Estelline/Hendricks
|
7:00 PM CT
|
Elkton High School
|
3-0 (25-19, 25-19, 25-19)
|
Senior Night JH @ 4 &5 then JV and Varsity
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Waubay/Summit
|
7:00 PM CT
|
Henry High School
|
3-0 (25-14, 25-19, 25-6)
|
|
|
|
|
Hill City
vs.
Belle Fourche
|
7:00 PM MT
|
Hill City Gym
|
3-1 (17-25, 25-18, 25-16, 25-19)
|
C@5:00/JV@6:00/Var@7:00
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Custer
|
7:00 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
3-1 (25-21, 25-18, 21-25, 25-21)
|
5:00-C team, 6:00-JV, 7:00-Varsity
|
|
|
|
St. Thomas More
vs.
Douglas
|
7:00 PM MT
|
St. Thomas More High School
|
3-0 (25-17, 25-12, 25-22)
|
5:00-C team, 6:00-JV, 7:00-Varsity
|
|
|
|
Tea Area
vs.
Yankton
|
7:00 PM CT
|
Tea Area High School
|
3-0 (25-23, 25-16, 25-14)
|
|
|
|
|
Bon Homme
vs.
Avon
|
7:30 PM CT
|
Bon Homme High School
|
3-2 (25-17, 23-25, 23-22, 21-25, 15-7)
|
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Beresford
|
7:30 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
3-0 (25-17, 25-17, 25-21)
|
Senior Recog
|
|
|
|
Milbank
vs.
Aberdeen Roncalli
|
7:30 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
3-0 (25-8, 25-21, 25-16)
|
Pink Night - Fans please wear pink!
|
|
|