|
Groton Area
vs.
Great Plains Lutheran
|
12:00 AM CT
|
Milbank Elementary Gym
|
2-0 (25-20, 25-16)
|
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Deubrook Area
|
9:00 AM CT
|
Elkton High School
|
2-0 (25-16, 25-15)
|
Dakota Valley Conference Tournament
|
|
|
|
Estelline/Hendricks
vs.
Dell Rapids St. Mary
|
9:00 AM CT
|
Estelline High School
|
2-1 (26-24, 24-26, 25-23)
|
DVC Tournament
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Castlewood
|
10:00 AM CT
|
Elkton High School
|
2-1 (27-25, 23-25, 25-22)
|
Dakota Valley Conference Tournament
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Sioux Valley
|
10:00 AM CT
|
Milbank Armory Gym
|
2-1 (27-29, 27-25, 25-21)
|
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Great Plains Lutheran
|
11:00 AM CT
|
Milbank Armory Gym
|
2-0 (25-7, 25-8)
|
|
|
|
|
Estelline/Hendricks
vs.
De Smet
|
11:30 AM CT
|
Estelline High School
|
2-0 (25-8, 25-21)
|
DVC Tournament
|
|
|
|
Groton Area
vs.
Sioux Valley
|
12:00 PM CT
|
Milbank Elementary Gym
|
2-0 (25-16, 25-17)
|
|
|
|
|
Groton Area
vs.
Hamlin
|
12:00 PM CT
|
Milbank Elementary Gym
|
2-1 (25-7, 19-25, 25-22)
|
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Arlington
|
12:30 PM CT
|
Elkton High School
|
2-0 (25-14, 25-15)
|
Dakota Valley Conference Tournament
|
|
|
|
Estelline/Hendricks
vs.
Iroquois/Lake Preston
|
12:30 PM CT
|
Estelline High School
|
2-0 (25-14, 25-20)
|
DVC Tournament
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Colman-Egan
|
1:30 PM CT
|
Elkton High School
|
2-0 (25-18, 25-21)
|
Dakota Valley Conference Tournament
|
|
|
|
Estelline/Hendricks
vs.
Oldham-Ramona/Rutland
|
1:30 PM CT
|
Estelline High School
|
2-1 (25-16, 9-25, 25-20)
|
DVC Tournament
|
|
|
|
Sioux Valley
vs.
Great Plains Lutheran
|
2:00 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
2-0 (25-18, 25-12)
|
Milbank Tournament
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Mobridge-Pollock
|
3:00 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
2-1 (28-26, 22-25, 25-23)
|
Milbank Tournament
|
|
|
|
Milbank
vs.
Sioux Valley
|
3:00 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
2-1 (25-18, 17-25, 25-14)
|
Varsity Tournament
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Sisseton
|
4:00 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
2-0 (25-19, 25-15)
|
Milbank Tournament
|
|
|