|
Tiospaye Topa
vs.
McLaughlin
|
4:00 PM MT
|
Tiospaye Topa School
|
3-0 (25-14, 25-14, 25-21)
|
Varsity Triangular
|
|
|
|
McLaughlin
vs.
Takini
|
4:00 PM MT
|
Tiospaye Topa School
|
3-0 (25-14, 25-11, 27-18)
|
Varsity Triangular
|
|
|
|
Bennett County
vs.
Todd County
|
4:15 PM MT
|
Warrior Center
|
3-1 (17-25, 25-11, 25-11, 25-16)
|
Senior Night
|
|
|
|
Pine Ridge
vs.
St. Francis Indian
|
4:30 PM MT
|
Pine Ridge High School Gymnasium
|
3-0 (25-21, 25-11, 25-14)
|
|
|
|
|
Faith
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
5:00 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
3-0 (25-12, 25-19, 25-10)
|
C Game 5 pm, followed by JV & Varsity Games
|
|
|
|
Elk Point-Jefferson
vs.
Irene-Wakonda
|
5:00 PM CT
|
Elk Point-Jefferson High School
|
3-0 (25-11, 25-4, 25-13)
|
C@5:00 JV@6:15
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Sturgis Brown
|
5:00 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
3-0 (25-16, 25-14, 25-12)
|
C at 5:00, JV at 6:00, Varsity to follow - rolling schedule
|
|
|
|
Sisseton
vs.
Clark/Willow Lake
|
5:00 PM CT
|
Sisseton High School
|
3-2 (25-20, 22-25, 25-23, 15-25, 15-8)
|
|
|
|
|
Platte-Geddes
vs.
Chamberlain
|
5:15 PM CT
|
Platte-Geddes Elementary and Multi-Purpose Room
|
3-0 (25-12, 25-11, 25-13)
|
C 5:15, JV 6:30
|
|
|
|
Bison
vs.
Bowman County, ND
|
5:30 PM MT
|
Bison High School Gym
|
3-1 (20-25, 25-19, 25-23, 27-25)
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Crazy Horse
vs.
Crow Creek
|
5:30 PM MT
|
Crazy Horse School
|
3-0 (25-14, 25-16, 25-14)
|
|
|
|
|
Deuel
vs.
Groton Area
|
6:00 PM CT
|
Deuel High School
|
3-0 (25-16, 25-21, 25-18)
|
|
|
|
|
Gordon-Rushville, NE
vs.
Rapid City Christian
|
6:00 PM CT
|
Gordon-Rushville High School
|
3-0 (25-20, 25-23, 25-13)
|
C- 4:00 JV - 5:00
|
|
|
|
Wyndmere/Lidgerwood, ND
vs.
Langford Area
|
6:00 PM CT
|
Lidgerwood
|
3-0 (25-8, 25-19, 25-15)
|
|
|
|
|
Mobridge-Pollock
vs.
Sully Buttes
|
6:00 PM CT
|
Mobridge High School
|
3-0 (25-13, 25-13, 25-20)
|
6:00 C game, JV and Varsity to Follow
|
|
|
|
Mahpíya Lúta
vs.
Belle Fourche
|
6:00 PM MT
|
Red Cloud Indian School
|
3-0 (25-10, 25-3, 25-11)
|
C- 4:00 pm, JV- 5:00 pm
|
|
|
|
Waubay/Summit
vs.
Tri-State, ND
|
6:00 PM CT
|
Summit School Gym
|
3-1 (25-14, 25-17, 17-25, 25-21)
|
|
|
|
|
Tiospa Zina
vs.
Milbank
|
6:00 PM CT
|
Tiospa Zina Tribal School
|
3-2 (25-19, 24-26, 20-25, 25-14, 15-5)
|
J.H will start at 4:00 & 5:00, J.V to start at 6:00 followed by varsity match.
|
|
|
|
Ethan
vs.
Hanson
|
6:15 PM CT
|
Ethan High School
|
3-2 (18-25, 26-24, 21-25, 25-14, 16-14)
|
|
|
|
|
Andes Central/Dakota Christian
vs.
Wagner
|
6:30 PM CT
|
Andes Central High School
|
3-0 (25-16, 25-15, 25-16)
|
6:30 JV
|
|
|
|
North Central
vs.
Wakpala
|
6:30 PM CT
|
Bowdle Public School
|
3-0 (25-8, 25-18, 25-7)
|
JV 6:30 PM; Varsity 7:45 PM
|
|
|
|
Winner
vs.
Corsica-Stickney
|
6:30 PM CT
|
Winner High School
|
3-1 (25-15, 16-25, 25-5, 25-23)
|
C - 5:15, JV 6:30, V - 7:45
|
|
|
|
Canton
vs.
Vermillion
|
7:00 PM CT
|
Canton High School
|
3-0 (25-17, 25-10, 25-17)
|
C @ 4:30 JV @ 5:45
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
Douglas
|
7:00 PM MT
|
Case Auditorium
|
3-1 (25-18, 19-25, 25-16, 27-25)
|
C @ 5:00 JV @ 6:00
|
|
|
|
Chester
vs.
Madison
|
7:00 PM CT
|
Chester Area High School
|
3-0 (25-17, 25-17, 25-14)
|
4:45 C match followed by jv
|
|
|
|
Sioux Valley
vs.
Baltic
|
7:00 PM CT
|
Cossack Center
|
3-0 (25-16, 25-16, 25-17)
|
c-5:00; JV to follow
|
|
|
|
St. Thomas More
vs.
Custer
|
7:00 PM MT
|
Custer Armory
|
3-1 (25-21, 20-25, 25-19, 25-17)
|
C-5:00/JV-6:00/Var-7:00
|
|
|
|
Mount Vernon/Plankinton
vs.
West Central
|
7:00 PM CT
|
Mount Vernon
|
3-0 (25-18, 25-22, 25-23)
|
|
|
|
|
Redfield
vs.
Webster Area
|
7:00 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
3-0 (25-20, 25-8, 25-18)
|
C & 7th-5:00 pm; JV 7 8th-6:00 pm; Varsity to follow
|
|
|
|
Wall
vs.
Hill City
|
7:00 PM MT
|
Wall High School
|
3-0 (26-24, 25-15, 25-16)
|
"C" Game @ 5pm, followed by JV, V
|
|
|
|
Britton-Hecla
vs.
Hamlin
|
7:15 PM CT
|
Britton-Hecla High School Britton-Hecla Arena
|
3-0 (25-14, 25-17, 25-9)
|
C/JV/V games
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Wilmot
|
7:15 PM CT
|
Florence School District 14-1
|
3-0 (25-18, 25-8, 25-14)
|
JV at 6:15
|
|
|
|
Garretson
vs.
Tea Area
|
7:15 PM CT
|
Garretson High School
|
3-0 (25-11, 25-16, 25-23)
|
|
|
|
|
Parkston
vs.
Parker
|
7:15 PM CT
|
Parkston School District 33-3
|
3-0 (25-19, 25-15, 25-22)
|
|
|
|
|
Kimball/White Lake
vs.
Sanborn Central/Woonsocket
|
7:45 PM CT
|
Kimball High School
|
3-0 (25-13, 25-17, 25-16)
|
6:30 JV Start
|
|
|
|
Stanley County
vs.
Dupree
|
7:45 PM CT
|
Parkview Auditorium
|
3-2 (16-25, 25-18, 25-16, 16-25, 15-11)
|
6:30 JV Start
|
|
|