|
St. Thomas More
vs.
Gering, NE
|
9:00 AM CT
|
Scottsbluff High School
|
2-0 (25-21, 25-18)
|
Scottsbluff Varsity VB Tournament
|
|
|
|
McLaughlin
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
9:00 AM MT
|
Summit Arena at The Monument
|
2-1 (26-24, 20-25, 25-13)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Little Wound
vs.
Tiospaye Topa
|
9:00 AM MT
|
Summit Arena at The Monument
|
2-0 (25-10, 25-11)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Todd County
vs.
McLaughlin
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-19, 25-15)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Pine Ridge
vs.
Todd County
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-23, 25-7)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Tiospa Zina
vs.
Lower Brule
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-17, 25-17)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Wyoming Indian, WY
vs.
Wakpala
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-1 (25-14, 22-25, 25-16)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Crow Creek
vs.
Oelrichs
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-23, 25-19)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Santee, NE
vs.
Crow Creek
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-1 (25-13, 20-25, 25-19)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Todd County
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-1 (22-25, 25-17, 25-15)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Marty
vs.
Wyoming Indian, WY
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-9, 25-14)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Pine Ridge
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-1 (25-17, 21-25, 25-13)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Santee, NE
vs.
Custer
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-18, 25-13)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Oelrichs
vs.
Custer
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-1, 25-19)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Santee, NE
vs.
Mahpíya Lúta
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (29-27, 25-21)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Takini
vs.
St. Francis Indian
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-18, 25-21)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Crow Creek
vs.
Custer
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-1 (22-25, 25-15, 25-19)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
McLaughlin
vs.
Pine Ridge
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-10, 25-9)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Lakota Tech
vs.
Pine Ridge
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-10, 25-18)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Lakota Tech
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-1 (29-31, 25-14, 25-18)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Lakota Tech
vs.
Todd County
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-14, 25-11)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Wyoming Indian, WY
vs.
Crazy Horse
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-13, 25-7)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Little Wound
vs.
Crazy Horse
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-11, 25-12)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Marty
vs.
Little Wound
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-20, 25-17)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Wyoming Indian, WY
vs.
Tiospaye Topa
|
9:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-11, 25-11)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Little Wound
vs.
Wakpala
|
10:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-17, 25-8)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Takini
vs.
Tiospa Zina
|
10:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-12, 25-6)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
St. Francis Indian
vs.
White River
|
10:00 AM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-21, 25-15)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Mahpíya Lúta
vs.
Oelrichs
|
10:30 AM MT
|
Summit Arena at The Monument
|
2-1 (25-18, 21-25, 25-22)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
St. Thomas More
vs.
Torrington, WY
|
11:00 AM CT
|
Scottsbluff High School
|
2-1 (25-19, 18-25, 25-15)
|
Scottsbluff Varsity VB Tournament
|
|
|
|
Lakota Tech
vs.
McLaughlin
|
12:00 PM MT
|
Summit Arena at The Monument
|
2-0 (25-14, 25-4)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Wyoming Indian, WY
vs.
Little Wound
|
12:00 PM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-18, 27-25)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
St. Francis Indian
vs.
Lower Brule
|
1:00 PM
|
|
2-0 ()
|
Lakota Nation Invitational Rapid City, SD
|
|
|
|
Mahpíya Lúta
vs.
Custer
|
1:30 PM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-21, 25-16)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
St. Thomas More
vs.
Ogallala, NE
|
2:00 PM CT
|
Scottsbluff High School
|
2-0 (25-15, 25-23)
|
Scottsbluff Varsity VB Tournament
|
|
|
|
Mahpíya Lúta
vs.
Crow Creek
|
2:15 PM MT
|
The Monument aka Rushmore Plaza Civic Center
|
2-0 (25-23, 25-20)
|
Lakota Nation Invitational
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Belle Fourche
|
4:00 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
3-1 (19-25, 25-16, 25-22, 25-21)
|
Varsity Game Only
|
|
|
|
Rapid City Stevens
vs.
Chase County, NE
|
4:00 PM CT
|
Scottsbluff High School
|
2-0 (25-19, 25-16)
|
Twin City VB Tournament
|
|
|
|
Chadron, NE
vs.
Rapid City Central
|
5:00 PM MT
|
Scottsbluff High School
|
2-0 (25-23, 25-11)
|
Scottsbluff Tournament
|
|
|
|
Rapid City Stevens
vs.
McCook, NE
|
6:15 PM CT
|
Scottsbluff High School
|
2-1 (25-23, 25-16, 25-23)
|
Twin City VB Tournament
|
|
|
|
Sidney, NE
vs.
Rapid City Central
|
7:00 PM CT
|
Scottsbluff High School
|
2-0 (25-22, 25-16)
|
Scottsbluff Tournament
|
|
|