|
Union Community
vs.
Tripoli
|
12:00 AM CT
|
East High School
|
2-0 (25-21, 25-16)
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
West Central
|
9:00 AM CT
|
Jesup High School
|
2-0 (21-11, 21-11)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Linn-Mar High School |
|
Linn-Mar Invitational
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
South Hardin High School HS Gym |
|
South Hardin Volleyball Tournament
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Grand View Christian
|
9:00 AM CT
|
South Hardin High School HS Gym
|
2-1 (20-22, 21-18, 15-8)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Waterloo East High School FJM Gym |
|
Waterloo East Volleyball Invite
|
|
|
|
Waterloo East
vs.
Union Community
|
9:00 AM CT
|
Waterloo East High School FJM Gym
|
2-0 (25-15, 25-15)
|
Round 1 - Waterloo East Haley Eckerman Tournament
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
West Delaware
|
9:45 AM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-1 (15-21, 21-19, 15-11)
|
A-P Tournament - Pool A
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
Union Community
|
9:45 AM CT
|
Waterloo East High School FJM Gym
|
2-1 (23-25, 25-18, 15-10)
|
Waterloo East Tournament
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
10:00 AM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-0 (21-18, 21-17)
|
Pool Play
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Wapsie Valley
|
10:30 AM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-1 (21-23, 21-13, 15-11)
|
A-P Tournament - Pool A
|
|
|
|
Jesup
vs.
Central Elkader
|
10:50 AM CT
|
Jesup High School
|
2-0 (21-18, 21-11)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
11:00 AM CT
|
South Hardin High School HS Gym
|
2-0 (21-16, 21-18)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
North Linn
vs.
Jesup
|
11:30 AM CT
|
Jesup High School
|
2-0 (21-11, 21-18)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Nashua-Plainfield
|
12:00 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-0 (21-10, 21-10)
|
A-P Tournament - Pool A
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
12:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-1 (21-10, 18-21, 15-13)
|
Pool Play
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Union Community
|
12:00 PM CT
|
Waterloo East High School FJM Gym
|
2-0 (25-20, 25-14)
|
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Assumption
|
1:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-1 (21-19, 15-21, 16-14)
|
Pool Play
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Boone
|
1:00 PM CT
|
South Hardin High School HS Gym
|
2-0 (21-19, 21-15)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Jesup
|
1:10 PM CT
|
Jesup High School
|
2-0 (21-16, 21-12)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
Central City
vs.
Oelwein
|
1:30 PM CT
|
South Hardin High School HS Gym
|
2-1 (21-13, 19-21, 18-16)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Jesup
|
2:00 PM CT
|
Jesup High School
|
2-0 (22-20, 21-10)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
Marion
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
3:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-0 (21-17, 21-15)
|
Quarterfinals
|
|
|
|
Denver
vs.
Wapsie Valley
|
4:00 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-0 (25-15, 25-23)
|
|
|
|