Scores
SDHSAA Class B State Wrestling Tournament 2nd 0
Lemmon/McIntosh W 33-27
Standing Rock, ND W 46-30
BDC Tournament 12th 20
Red Cloud Tournament FINAL 0
News
No recent news
Friday, Dec 2
BOYS WRESTLING

Bill Young Custer Invitational Tournament

1
Burke/Gregory
2
McLaughlin
2
Crawford, NE
2
Hay Springs, NE
2
Harding County
2
Hill City
2
Little Wound
2
Lemmon/McIntosh
2
Newell
2
Pine Ridge
Plus 10 more
12/2 · 9:00 AM MT Custer Armory
Saturday, Dec 3
BOYS WRESTLING

Bill Young Custer Invitational Tournament

McLaughlin
Belle Fourche
Hot Springs
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Harding County
Hill City
Little Wound
Newell
Pine Ridge
Rapid City Central
Plus 6 more
12/3 · 9:00 AM MT Custer Armory
Saturday, Dec 3
BOYS WRESTLING

Stanley County Invite

1
New Salem-Almont, ND
2
Philip/Kadoka Area/Wall
3
Lyman
4
Potter County
5
Stanley County
6
Mobridge-Pollock
7
Ipswich/Bowdle
7
Bennett County
9
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
10
Lemmon/McIntosh
Plus 2 more
12/3 · 10:00 AM CT Parkview Auditorium
Saturday, Dec 10
BOYS WRESTLING

Faulkton Invite

1
Elk Point-Jefferson
2
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
3
Oakes, ND
4
Faulkton Area
5
Sisseton
6
Warner/Northwestern
7
Potter County
8
Clark/Willow Lake
9
Mobridge-Pollock
10
Britton-Hecla
Plus 5 more
12/10 · 10:00 AM CT Faulkton School District 24-2
Friday, Jan 6
BOYS WRESTLING

Hettinger Invitational

McLaughlin
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
Sturgis Brown
Hettinger/Scranton, ND
Harding County
Faith
Lemmon/McIntosh
Spearfish
1/6 · 4:00 PM MT Hettinger High School
Saturday, Jan 7
BOYS WRESTLING

Hettinger Invitational

McLaughlin
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
Lemmon/McIntosh
Hettinger/Scranton, ND
Faith
Harding County
Spearfish
Sturgis Brown
Standing Rock, ND
1/7 · 10:00 AM MT Hettinger High School
Saturday, Jan 14
BOYS WRESTLING

Battler Tournament

1
South Border, ND
2
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
3
Chamberlain
4
Stanley County
5
Deuel/Deubrook Area
6
Webster Area
7
Faulkton Area
8
Pierre T.F. Riggs
9
Warner/Northwestern
10
Ipswich/Bowdle
Plus 12 more
1/14 · 10:00 AM CT Gettysburg North Gym
Tuesday, Jan 17
BOYS WRESTLING

Mobridge Pollock Round Robin

Crow Creek
McLaughlin
Standing Rock, ND
Mobridge-Pollock
Ipswich/Bowdle
Faith
Harding County
Lemmon/McIntosh
Sully Buttes
1/17 · 5:30 PM CT Mobridge High School
Tuesday, Jan 24
BOYS WRESTLING

Lemmon/McIntosh Round Robin

McLaughlin
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
Mobridge-Pollock
Faith
Hettinger/Scranton, ND
Bowman County, ND
Newell
Lemmon/McIntosh
Harding County
1/24 · 4:30 PM MT Armory
Saturday, Jan 28
BOYS WRESTLING

Red Cloud Tournament

1
Rapid City Central
2
Lakota Tech
3
Bennett County
4
Pine Ridge
5
Mahpíya Lúta
6
Little Wound
-
McLaughlin
-
St. Francis Indian
1/28 · 10:00 AM MT Red Cloud Indian School
Saturday, Feb 4
BOYS WRESTLING

BDC Tournament

1
Winner Area
2
Chamberlain
3
Miller/Highmore-Harrold
4
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
5
Stanley County
6
Mobridge-Pollock
7
Bennett County
8
Groton Area
9
Harding County
10
Todd County
Plus 5 more
2/4 · 10:00 AM CT Parkview Auditorium
Monday, Feb 6
BOYS WRESTLING Varsity
27
Lemmon/McIntosh
Varsity (0-1)
33
McLaughlin
Varsity (2-0)
4:30 PM CT
2/6
Standing Rock High School
Monday, Feb 6
BOYS WRESTLING Varsity
30
Standing Rock, ND
Varsity (0-1)
46
McLaughlin
Varsity (2-0)
4:30 PM CT
2/6
Standing Rock High School
Saturday, Feb 11
BOYS WRESTLING

Badlands Brawlers Invitational

McLaughlin
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Newell
Rapid City Central
Hot Springs
Bennett County
Harding County
Todd County
Lakota Tech
Plus 4 more
2/11 · 10:00 AM MT Wall High School
Saturday, Feb 18
BOYS WRESTLING

Region 4B Wrestling Tournament

McLaughlin
Custer
St. Thomas More
Hot Springs
Bennett County
Mobridge-Pollock
Philip/Kadoka Area/Wall
Elk Mountain
Faith
Harding County
Plus 8 more
2/18 · 9:00 AM MT Lead-Deadwood High School
Thursday, Feb 23
BOYS WRESTLING

SDHSAA Class B State Wrestling Tournament

Kingsbury County
Chester
Garretson
Mahpíya Lúta
Hot Springs
Howard
Clark/Willow Lake
Hamlin/Castlewood
Deuel/Deubrook Area
Mobridge-Pollock
Plus 49 more
2/23 · 9:00 AM MT Summit Arena at The Monument
Friday, Feb 24
BOYS WRESTLING

SDHSAA Class B State Wrestling Tournament

1
Burke/Gregory
2
McLaughlin
2
Chester
2
McCook Central/Montrose
2
Parker
2
Lead-Deadwood
2
Hill City
2
St. Thomas More
2
Hot Springs
2
Mahpíya Lúta
Plus 49 more
2/24 · 9:00 AM MT Summit Arena at The Monument
Scores
SDHSAA Class B State Wrestling Tournament 2nd 0
Lemmon/McIntosh W 33-27
Standing Rock, ND W 46-30
BDC Tournament 12th 20
Red Cloud Tournament FINAL 0
News
No recent news
Team Information
Level Varsity
Class Class B
Region Region 4B
News
No recent news
Privacy | Terms | © 2024 BOUND