Scores
Bon Homme/Avon L 35-31
Winner Area W 36-33
Philip/Kadoka Area/Wall L 35-34
Chadron, NE W 60-18
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood W 49-21
News
No recent news
Thursday, Nov 30
BOYS WRESTLING Varsity
12
Hot Springs
Varsity (1-2)
72
Custer
Varsity (3-0)
5:00 PM MT
11/30
Custer Armory
Thursday, Nov 30
BOYS WRESTLING Varsity
26
Burke/Gregory
Varsity (1-2)
58
Custer
Varsity (3-0)
5:00 PM MT
11/30
Custer Armory
Thursday, Nov 30
BOYS WRESTLING Varsity
12
Harding County
Varsity (1-2)
63
Custer
Varsity (3-0)
5:00 PM MT
11/30
Custer Armory
Friday, Dec 1
BOYS WRESTLING

Bill Young Invitational Tournament

1
Custer
2
Sturgis Brown
3
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
4
Burke/Gregory
5
Spearfish
6
Rapid City Stevens
7
Hot Springs
8
Lakota Tech
9
St. Thomas More
10
Hemingford, NE
Plus 5 more
12/1 · 9:00 AM MT Custer Armory
Friday, Dec 8
BOYS WRESTLING

Rapid City Invite

Bismarck St. Mary's, ND
Tea Area
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Beresford/Alcester-Hudson
O'Gorman
Eaton, CO
Belle Fourche
Hot Springs
Spearfish
Deer Park, WA
Plus 45 more
12/8 · 11:00 AM MT The Monument Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Rapid City Invite

Tea Area
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Todd County
Sioux Falls Washington
Eaton, CO
Beresford/Alcester-Hudson
Berthoud, CO
Belle Fourche
St. Thomas More
Sturgis Brown
Plus 45 more
12/9 · 8:00 AM MT The Monument Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Gregory Invitational

1
Bon Homme/Avon
2
Miller/Highmore-Harrold
3
Burke/Gregory
4
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
5
Stanley County
6
Redfield
7
Marion/Freeman
8
Lyman
9
West Holt, NE
10
Viborg-Hurley/Irene-Wakonda
Plus 2 more
12/9 · 9:30 AM CT Gregory Memorial Auditorium
Thursday, Dec 14
BOYS WRESTLING Varsity

Custer Triangular

22
Belle Fourche
Varsity (1-1)
58
Custer
Varsity (4-0)
5:00 PM MT
12/14
Custer Jr/Sr High School
Friday, Dec 15
BOYS WRESTLING Varsity

Mat 1

36
Custer
Varsity (4-1)
40
Miller/Highmore-Harrold
Varsity (3-0)
1:00 PM MT
12/15
Case Auditorium
Friday, Dec 15
BOYS WRESTLING Varsity

Mat 1

68
Custer
Varsity (5-1)
12
Lyman
Varsity (3-4)
1:45 PM MT
12/15
Case Auditorium
Friday, Dec 15
BOYS WRESTLING Varsity

Mat 1

64
Custer
Varsity (6-1)
12
Bennett County
Varsity (1-2)
2:30 PM MT
12/15
Case Auditorium
Saturday, Dec 16
BOYS WRESTLING

Holiday Extravaganza

Newcastle/Upton, WY
Custer
Faith
Miller/Highmore-Harrold
Rapid City Central
Bennett County
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Lead-Deadwood
Hill City
Lingle-Ft. Laramie, WY
Plus 12 more
12/16 · 9:00 AM MT Case Auditorium
Friday, Dec 29
BOYS WRESTLING
Newell
Rapid City Central
Hot Springs
Faith
Hettinger/Scranton, ND
Custer
Lead-Deadwood
Killdeer, ND
Lemmon/McIntosh
Harding County
Plus 7 more
12/29 · 9:30 AM MT Harding County School Gymnasium
Thursday, Jan 4
BOYS WRESTLING Varsity
58
Custer
Varsity (7-2)
24
Chamberlain
Varsity (0-5)
5:00 PM
1/4
Thursday, Jan 4
BOYS WRESTLING Varsity

Chamberlain Triangular

24
Custer
Varsity (7-2)
42
Winner Area
Varsity (4-0)
5:00 PM CT
1/4
Chamberlain Armory
Thursday, Jan 11
BOYS WRESTLING Varsity

Quint with MCM, Tri-Valley, Canton

52
Custer
Varsity (8-2)
25
Kingsbury County
Varsity (4-1)
4:00 PM CT
1/11
Lake Preston School District
Thursday, Jan 11
BOYS WRESTLING Varsity

Cancelled

Custer
Varsity (8-2)
Canton
Varsity (7-0)
4:00 PM CT
1/11
Lake Preston School District
Thursday, Jan 11
BOYS WRESTLING Varsity

Cancelled, Kingsbury County Duals

Custer
Varsity (8-2)
McCook Central/Montrose
Varsity (6-3)
8:00 PM CT
1/11
Lake Preston School District
Friday, Jan 12
BOYS WRESTLING Varsity

Triangular

33
Custer
Varsity (8-3)
40
Philip/Kadoka Area/Wall
Varsity (7-0)
4:00 PM MT
1/12
Philip Schools
Saturday, Jan 13
BOYS WRESTLING

Reschedule BHC Boys Wrestling Tournament

Hill City
Custer
Belle Fourche
Lead-Deadwood
Hot Springs
Spearfish
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Mahpíya Lúta
1/13 · 1:00 PM MT Case Auditorium
Saturday, Jan 20
BOYS WRESTLING

Winner Invitational

Andes Central/Dakota Christian
Hot Springs
Mobridge-Pollock
Bon Homme/Avon
Wagner
Lead-Deadwood
Sully Buttes
Burke/Gregory
Potter County
Sunshine Bible Academy
Plus 6 more
1/20 · 10:30 AM
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING Varsity
49
Custer
Varsity (9-3)
21
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Varsity (18-7)
5:00 PM CT
1/25
Chadron High School
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING Varsity
60
Custer
Varsity (10-3)
18
Chadron, NE
Varsity (0-2)
6:00 PM CT
1/25
Chadron High School
Friday, Jan 26
BOYS WRESTLING

Belle Fourche Tournament

Rapid City Stevens
Custer
Hill City
Belle Fourche
Hot Springs
Spearfish
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Lead-Deadwood
Newell
St. Thomas More
Plus 8 more
1/26 · 11:00 AM MT Belle Fourche High School Gym
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Belle Fourche Tournament

Rapid City Stevens
Lead-Deadwood
Hill City
Belle Fourche
St. Thomas More
Sturgis Brown
Hot Springs
Spearfish
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Wright, WY
Plus 8 more
1/27 · 9:00 AM MT Belle Fourche High School Gym
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Mahpiya Luta Invite

Pine Ridge
Crow Creek
Todd County
Mahpíya Lúta
Bennett County
Custer
Lakota Tech
Little Wound
St. Francis Indian
Rapid City Central
Plus 3 more
1/27 · 10:00 AM MT Red Cloud Indian School
Friday, Feb 2
BOYS WRESTLING
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Hill City
Custer
Lead-Deadwood
Belle Fourche
St. Thomas More
Hot Springs
Spearfish
Mahpíya Lúta
2/2 · 1:00 PM MT Case Auditorium
Saturday, Feb 3
BOYS WRESTLING

Black Hills Wreslting Classic

Hill City
Lead-Deadwood
Hot Springs
Wright, WY
Spearfish
Custer
Gordon-Rushville, NE
Lemmon/McIntosh
Pine Ridge
Plus 8 more
2/3 · 9:00 AM MT Hill City Gym
Saturday, Feb 10
BOYS WRESTLING Varsity

Class B - State Team Duals

34
Custer
Varsity (10-4)
35
Philip/Kadoka Area/Wall
Varsity (10-1)
12:00 AM CT
2/10
Watertown Civic Arena Watertown High School
Saturday, Feb 10
BOYS WRESTLING

BC Invite

Bennett County
Crow Creek
Lyman
Hemingford, NE
Lakota Tech
Hot Springs
Crawford, NE
Little Wound
Rapid City Stevens
Gordon-Rushville, NE
Plus 3 more
2/10 · 9:30 AM MT Warrior Center
Saturday, Feb 10
BOYS WRESTLING Varsity

Class B - State Team Duals

36
Custer
Varsity (11-4)
33
Winner Area
Varsity (9-1)
11:00 AM CT
2/10
Watertown Civic Arena Watertown High School
Saturday, Feb 10
BOYS WRESTLING Varsity

Class B - State Team Duals

31
Custer
Varsity (11-5)
35
Bon Homme/Avon
Varsity (13-1)
2:00 PM CT
2/10
Watertown Civic Arena Watertown High School
Saturday, Feb 17
BOYS WRESTLING

Region 4B Wrestling Tournament

Bennett County
Harding County
Elk Mountain
Faith
Hot Springs
Lemmon/McIntosh
McLaughlin
Mobridge-Pollock
Newell
St. Francis Indian
Plus 8 more
2/17 · 10:00 AM CT Parkview Auditorium
Scores
Bon Homme/Avon L 35-31
Winner Area W 36-33
Philip/Kadoka Area/Wall L 35-34
Chadron, NE W 60-18
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood W 49-21
News
No recent news
Team Information
Level Varsity
Class Class B
Region Region 4B
News
No recent news
Privacy | Terms | © 2024 BOUND