Date | Opponent(s) | Result | Earned Seed Points | Opponent W-L | Caption | Location | Transportation | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8/25/22 | vs Faith | L 1-3 (25-19, 24-26, 14-25, 23-25) | 36 | 19-12 |
C/JV/V C Starts at 5:00 |
Armory | ||
8/30/22 | vs Hettinger/Scranton, ND | L 2-3 (25-17, 15-25, 15-25, 25-21, 10-15) | 35 | 10-11 |
C/JV/V C Starts at 5:00 |
Armory | ||
9/1/22 | @ Harding County | W 3-0 (25-23, 25-16, 25-13) | 41 | 6-23 |
JV starts at 5:30 followed by varsity |
Harding County School Gymnasium | ||
9/6/22 | vs McIntosh | W 3-1 (23-25, 25-19, 25-20, 25-11) | 44 | 11-18 |
JH/JV/V JH starts at 4:30 |
Armory | ||
9/13/22 | @ Mott-Regent, ND | W 3-1 (25-16, 22-25, 25-20, 25-23) | 41 | 7-22 |
C/JV/V C starts at 5:00 |
|||
9/15/22 | @ Newell | L 2-3 (18-25, 25-22, 17-25, 25-12, 19-21) | 36 | 23-9 |
Triangular with Tiospaye Topa |
Tiospaye Topa School | ||
9/15/22 | @ Tiospaye Topa | W 3-0 (25-13, 25-9, 25-15) | 41 | 4-16 |
Triangular with Newell |
Tiospaye Topa School | ||
9/17/22 | vs Ipswich | L 1-2 (14-25, 25-23, 19-25) | 36 | 15-13 |
Ipswich Subway Invite |
Ipswich Public School District | ||
9/17/22 | vs Leola/Frederick Area | W 2-1 (22-25, 25-20, 25-20) | 47 | 14-14 | Ipswich Public School District | |||
9/17/22 | @ Langford Area | W 2-0 (25-12, 25-23) | 44 | 10-21 | ||||
9/17/22 | vs Kimball/White Lake | L 1-2 (25-15, 21-25, 24-26) | 38 | 19-9 | Ipswich Public School District | |||
9/20/22 | vs Mobridge-Pollock | L 1-3 (26-24, 10-25, 9-25, 7-25) | 41 | 24-6 |
C/JV/V C starts at 4:30 MT |
Armory | ||
9/24/22 | @ Timber Lake | L 1-2 (13-25, 26-24, 17-25) | 36 | 20-8 |
LMC Tournament |
Faith School District 46-2 | ||
9/24/22 | vs Newell | L 0-2 (18-25, 19-25) | 36 | 23-9 |
LMC Tounrey |
Faith Community Center | ||
9/24/22 | vs McIntosh | W 2-0 (25-18, 25-20) | 44 | 11-18 |
LMC Tourney |
Faith Community Center | ||
9/24/22 | vs Bison | W 2-0 (25-12, 25-14) | 44 | 11-16 |
LMC Tourney |
Faith Community Center | ||
9/27/22 | @ Bison | W 3-2 (25-23, 25-16, 22-25, 21-25, 15-11) | 44 | 11-16 |
JV/Varsity |
Bison High School Gym | ||
10/4/22 | @ Timber Lake | L 0-3 (9-25, 17-25, 10-25) | 36 | 20-8 |
JV/V JV starts at 5:00 |
Timber Lake School New Gym | ||
10/6/22 | @ New Underwood | L 1-4 (15-25, 14-25, 25-23, 14-25) | 36 | 18-13 |
JV/V JV starts at 5:30 |
New Underwood School District | ||
10/11/22 | vs Grant County, ND | L 2-3 (26-24, 18-25, 19-25, 25-22, 11-15) | 39 | 1-0 |
JV/V JV starts at 5:30 |
Armory | ||
10/13/22 | @ New England, ND | L 1-3 (25-18, 15-25, 24-26, 20-25) | 36 | 10-10 |
C/JV/V C starts at 4:30 |
|||
10/15/22 | vs Jones County | L 0-2 (16-25, 14-25) | 39 | 28-1 |
Douglas Tournament |
Douglas High School | ||
10/15/22 | vs Harding County | W 2-0 (25-14, 25-18) | 41 | 6-23 |
Douglas Tournament |
Douglas High School | ||
10/15/22 | vs Wall | W 2-0 (27-25, 25-16) | 47 | 15-14 |
Douglas Invitational - Pool Play |
Douglas High School | ||
10/15/22 | vs Pine Ridge | W 2-0 (25-16, 25-21) | 49 | 17-12 |
Douglas Tourney |
Douglas High School | ||
10/15/22 | vs Hot Springs | W 2-0 (25-17, 29-27) | 49 | 20-14 |
Douglas Tourney |
Douglas High School | ||
10/18/22 | @ Bowman County, ND | L 0-3 (23-25, 22-25, 22-25) | 38 | 18-9 |
C/JV/V C Starts at 5:00 |
|||
10/24/22 | @ Dupree | L 1-3 (25-22, 20-25, 15-25, 16-25) | 35 | 10-12 |
JV/V JV starts at 5:00 |
Dupree High School | ||
10/25/22 | @ Cheyenne-Eagle Butte | W 3-0 (25-14, 25-23, 25-17) | 43 | 6-19 |
C/JV/V C starts at 4:30 |
Armory | ||
11/1/22 | vs Bison | W 3-0 (25-13, 25-21, 26-24) | 11-16 |
Class B - Region 8 Quarterfinal |
Timber Lake School New Gym | |||
11/3/22 | vs Timber Lake | L 0-3 (22-25, 17-25, 19-25) | 20-8 |
Class B - Region 8 Semifinal |
Timber Lake School New Gym |
Opponent Win Percentage | Points For Win | Points For Loss |
---|---|---|
0.75 - 1.00 | 50 | 39 |
0.50 - 0.749 | 47 | 36 |
0.25 - 0.499 | 44 | 33 |
0.00 - 0.249 | 41 | 30 |