|
Akron-Westfield
vs.
Trinity Christian
|
7:00 PM CT
|
Akron Westfield School
|
47-36
|
Class 1A - Region 4
|
|
|
|
BCLUW
vs.
AGWSR
|
7:00 PM CT
|
BCLUW High School
|
67-33
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Bishop Garrigan
|
7:00 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
56-47
|
Class 1A - Region 6
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Calamus-Wheatland
|
7:00 PM CT
|
Calamus-Wheatland High School High School Gym
|
81-22
|
Class 1A - Region 7
|
|
|
|
Orient-Macksburg
vs.
CAM
|
7:00 PM CT
|
CAM High School
|
73-24
|
Class 1A - Region 8
|
|
|
|
Collins-Maxwell
vs.
Ankeny Christian
|
7:00 PM CT
|
Collins-Maxwell High School
|
44-30
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
GMG
|
7:00 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard High School
|
43-23
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Midland
|
7:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
61-43
|
Class 1A - Region 1
|
|
|
|
East Buchanan
vs.
Edgewood-Colesburg
|
7:00 PM CT
|
Edgewood-Colesburg Jr Sr High Edgewood Gym
|
53-50
|
Class 1A - Region 1
|
|
|
|
Bedford
vs.
Fremont-Mills
|
7:00 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
71-39
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Harris-Lake Park
vs.
George-Little Rock
|
7:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
50-32
|
Class 1A - Region 4
|
|
|
|
North Tama
vs.
HLV
|
7:00 PM CT
|
HLV Community Schools
|
51-47
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
English Valleys
|
7:00 PM CT
|
Holy Trinity Catholic Schools
|
49-13
|
Class 1A - Region 8
|
|
|
|
Kee
vs.
Central Elkader
|
7:00 PM CT
|
Kee High School
|
51-34
|
1A Quarterfinal
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Mount Ayr
|
7:00 PM CT
|
Lamoni High School
|
55-41
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Danville
|
7:00 PM CT
|
Lone Tree High School
|
71-36
|
Class 1A - Region 7
|
|
|
|
Iowa Valley
vs.
Lynnville-Sully
|
7:00 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
69-35
|
Class 1A - Region 7
|
|
|
|
Seymour
vs.
Martensdale-St Marys
|
7:00 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School
|
69-17
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
WACO
vs.
Montezuma
|
7:00 PM CT
|
Montezuma High School
|
66-42
|
Class 1A - Region 8
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
Wayne
|
7:00 PM CT
|
Mormon Trail Elementary School
|
47-43
|
Class 1A - Region 8
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Newell-Fonda
|
7:00 PM CT
|
Newell-Fonda Community School
|
79-34
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Saint Ansgar
|
7:00 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
59-40
|
Class 1A - Region 6
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
North Linn
|
7:00 PM CT
|
North Linn High School High School Gym
|
78-23
|
1A Quarterfinal
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Remsen St. Mary's
|
7:00 PM CT
|
Remsen St. Mary's High School
|
70-22
|
Class 1A - Region 4
|
|
|
|
Clarksville
vs.
Riceville
|
7:00 PM CT
|
Riceville High School
|
54-32
|
Class 1A - Region 6
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Sigourney
|
7:00 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High
|
60-42
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Springville
|
7:00 PM CT
|
Springville High School Machovec Gym
|
65-26
|
Class 1A - Region 7
|
|
|
|
Lenox
vs.
St. Albert
|
7:00 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools High School Gym
|
90-29
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Stanton
vs.
Riverside
|
7:00 PM CT
|
Stanton High School
|
61-45
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Waterloo Christian
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
7:00 PM CT
|
Waterloo Christian School
|
49-37
|
Class 1A - Region 6
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
GTRA
|
7:00 PM CT
|
West Bend-Mallard High School
|
43-33
|
Class 1A - Region 4
|
|
|
|
Earlham
vs.
Woodbine
|
7:00 PM CT
|
Woodbine High School HS Gym
|
74-51
|
Class 1A - Region 5
|
|
|