Scores
4A State 8th 44
4A - 1 - Cedar Rapids Kennedy 2nd 170
Trojan JV Coed FINAL 0
MVC Mississippi Divisional Meet 1st 142
Prairie JV COED FINAL 0
Saturday, Jan 1
GIRLS TRACK & FIELD

4A - 1 - Cedar Rapids Kennedy

-
Marshalltown
-
Ottumwa
-
Iowa City Liberty
-
Cedar Rapids Jefferson
-
Prairie
-
Linn-Mar
-
Cedar Rapids Washington
-
Cedar Rapids Kennedy
1/1 · 12:00 AM CT Kingston Stadium
Monday, Mar 7
GIRLS TRACK & FIELD

2022 Girls A.D. Dickinson Relays

-
Anamosa
-
Davenport West
-
Waukee
-
Osage
-
Charles City
-
West Burlington Notre Dame
-
West Liberty
-
North Cedar
-
Vinton-Shellsburg
-
Ankeny
Plus 91 more
3/7 · 2:00 PM CT UNI-Dome
Thursday, Mar 10
GIRLS TRACK & FIELD

2022 IATC Indoor Championships Girls 4A

1
Norwalk
2
Fort Dodge
-
Ankeny
-
Southeast Polk
-
Waukee
-
Sioux City North
-
North Scott
-
IATC
-
Ankeny Centennial
-
Bettendorf
Plus 33 more
3/10 · 3:30 PM CT Lied Recreation
Tuesday, Mar 15
GIRLS TRACK & FIELD

MVC Indoor Meet

-
Iowa City Liberty
-
Iowa City High
-
Dubuque Senior
-
Waterloo East
-
Prairie
-
Wahlert Catholic
-
Cedar Rapids Kennedy
-
Cedar Falls
-
Dubuque Hempstead
-
Iowa City West
Plus 6 more
3/15 · 4:30 PM CT UNI-Dome
Tuesday, Mar 15
GIRLS TRACK & FIELD

UD Early Bird Co-Ed Invitational

1
Prairie
2
Decorah
3
Williamsburg
4
Central DeWitt
5
Tipton
6
Bellevue
6
Monticello
8
North Cedar
9
Pleasant Valley
10
Marquette Catholic
3/15 · 5:00 PM CT University of Dubuque
Monday, Mar 21
GIRLS TRACK & FIELD

Columbus Earlybird Relays

1
Van Buren County
2
English Valleys
3
Highland
4
Columbus
4
Winfield-Mt Union
6
Hillcrest Academy
7
Central Lee
8
New London
9
Prairie
3/21 · 4:30 PM CT Columbus High School
Thursday, Mar 24
GIRLS TRACK & FIELD

Dick Washburn Invite

1
Prairie
2
Pleasant Valley
3
Muscatine
4
North Scott
4
Davenport North
4
Bettendorf
4
Dubuque Hempstead
3/24 · 4:30 PM CT Muscatine High School
Saturday, Apr 2
GIRLS TRACK & FIELD

Mustang Classic

1
Prairie
2
Southeast Polk
3
Ames
4
Ankeny
5
Dallas Center-Grimes
6
Pleasant Valley
7
Pella
-
Iowa City Liberty
4/2 · 11:15 AM CT Dallas Center-Grimes High School
Tuesday, Apr 5
GIRLS TRACK & FIELD

Williamsburg Raider Co-Ed Invitational

1
Solon
2
Prairie
3
Williamsburg
4
Mount Pleasant
5
Iowa City West
6
Center Point-Urbana
7
Mid-Prairie
8
Mount Vernon
9
Clear Creek Amana
10
Alburnett
Plus 7 more
4/5 · 4:00 PM CT Bob Murphy Stadium
Tuesday, Apr 5
GIRLS TRACK & FIELD

STC Early Bird- Girls

Ankeny
South Tama
BCLUW
East Marshall
GMG
Lisbon
Newton
Oelwein
Prairie
4/5 · 4:30 PM CT South Tama High School
Tuesday, Apr 5
GIRLS TRACK & FIELD

STC Early Bird- Girls

-
Ankeny
-
South Tama
-
BCLUW
-
East Marshall
-
GMG
-
Lisbon
-
Newton
-
Oelwein
-
Prairie
4/5 · 4:30 PM CT South Tama High School
Thursday, Apr 7
GIRLS TRACK & FIELD

Demon Relays

Washington
Burlington
Fort Madison
Highland
Mount Pleasant
North Cedar
Tipton
WACO
Wapello
Iowa City Liberty
Plus 3 more
4/7 · 3:30 PM CT Case Field
Saturday, Apr 9
GIRLS TRACK & FIELD

Wilkinison Invitational

1
Prairie
2
Linn-Mar
3
Cedar Rapids Kennedy
4
Cedar Falls
5
Xavier
6
Iowa City High
7
Burlington
8
Cedar Rapids Jefferson
4/9 · 10:30 AM CT Kingston Stadium
Tuesday, Apr 12
GIRLS TRACK & FIELD

Varsity Coed Invite

-
Center Point-Urbana
-
Marion
-
Marshalltown
-
Solon
-
Prairie
-
Cedar Rapids Washington
-
Cedar Rapids Jefferson
-
Xavier
4/12 · 4:30 PM CT Cedar Rapids Prairie High School
Thursday, Apr 14
GIRLS TRACK & FIELD

Benton Bobcat Co-Ed Invitational

Columbus Catholic
Vinton-Shellsburg
Benton
Belle Plaine
Center Point-Urbana
Iowa Valley
Oelwein
Valley Lutheran
Williamsburg
Independence
Plus 1 more
4/14 · 4:30 PM CT Benton Community High School
Thursday, Apr 14
GIRLS TRACK & FIELD

Bobcat Co-Ed Invitational

Vinton-Shellsburg
Kauder Racing
Belle Plaine
Center Point-Urbana
Columbus Catholic
Independence
Iowa Valley
Oelwein
Valley Lutheran
Williamsburg
Plus 2 more
4/14 · 4:30 PM CT Bobcat Stadium
Saturday, Apr 16
GIRLS TRACK & FIELD

Clark Weaver Coed Invite

1
Solon
2
Prairie
3
Linn-Mar
4
Western Dubuque
5
Bettendorf
5
Iowa City Liberty